Startpagina | Wat is er nieuw | Foto's | (Levens)verhalen | Bronnen | Rapporten | Kalender | Begraafplaatsen | Grafstenen | Statistieken | Familienamen
Voeg bladwijzer toe

Aantekeningen


Stamboom:  

Treffers 2,101 t/m 2,150 van 5,293

      «Vorige «1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 106» Volgende»

 #   Aantekeningen   Verbonden met 
2101 Schepen 1544, schout 1557, 1560, 1562, 1564 van Sint Anthoniepolder. Mathijs Maertensz (I21405)
 
2102 Schepen te Oost-Barendrecht, diaken te Barendrecht. Vaandrager, Frans Cornelisz (I19807)
 
2103 Schepen van Gorinchem in 1316 en zegelde met een versmalde dwarsbalk over een (gaand everzwijn). Witten Hendrik Yenzn (I1725)
 
2104 Schepen van Oost-Barendrecht. Andeweg, Cornelis Laurensz (I1556)
 
2105 Schout van Strijen 1479. Stichtte met Marten MATIJSZ zijn memorie in de kerk te Strijen. Mathijs Mertensz (I21413)
 
2106 Schrijft met andere burgers een brief aan het stadsbestuur over wat zij vinden een oneerlijke taxatie op tabak van buiten de provincie. Het stadsbestuur komt gedeeltelijk aan hun eisen te gemoet door een prijsbeperking op te leggen om eerlijke concurentie te garanderen. Rapholm, Geraard (I540)
 
2107 Schuitenprotocol Staphorst, inv.nr. 3229 d.d. 1 febr. 1665: Jan Janssen Dincxsteen heeft vijf kinderen bij wijlen zijn vrouw Roeloffien Tijmess, n.l. Jan, Tijmen, Jacob, Albert en Kijer Janss. Jan Janssen en Jan Evers treden op als mombers over Jacob Janssen van Dincxsteen's onmondig kind bij Derckien Evers genaamd Geertie Jacobss. Er is sprake van een legaat van nichten Evertien en Aeltien Tijes te Olde Staphorst.
[NL 1974; col 120] 
Dingstee, Jan Jans (I17025)
 
2108 Schulden van baten die men bevinden sal ten sterfhuijse van dianneken cockx huijsvrauwe van adriaen vereecken,
[Staten van Goed Sint-Pauwels dd. 01-04-1648; Register: 380 Folio: 81 pagina.165-167] 
de Cocq, Joanna (I21503)
 
2109 See infans esse punia (zonder dat het kind gestraft is) Ambachtsheer, Ariaantje Teunisdr (I5468)
 
2110 Seneschalk is de Frankische titel voor een belangrijke fuctionaris en plaatsvervanger van de koning.
De seneschalk was belast met financieel beheer. Hierbij ging het voornamelijk om het innen van belastingen. Daarnaast was de seneschalk ook belast met juridische aangelegenheden, zoals de koninklijke rechtspraak. De seneschalk werd, anders dan een baljuw, in grensgebieden geplaatst. Hierdoor had hij naast zijn financiële en juridische bevoegdheden ook een militaire functie.
De titel was meestal voor het leven maar niet-overerfbaar. Hij werd voor het eerst ingesteld door Filips II August.
[wikipedia] 
de Seneschalk, Adalhard (I20608)
 
2111 Sept 1735 overlijdt Geertruida Panhuijsen huisvrouw van Daniel Gotenius. Haar zuster Maria Panhuisen getrouwt met Cornelis Benders en Hermina Panhuijsen getrouwd met Gerard Pieters erven van haar 18 gulden en 27 en een halve cent.
De gelden zijn door de weesmeesteren van Batavia overgedragen aan de weesmeesteren van het Haagse weeshuis.
De weeskinderen van de zusters krijgen uiteindelijk de erfenis. Voor Hermina zijn dat Catharina Pieters getrouwd met Johannes Rapholm, Johanna Pieters getrouwd met Matthijs van Eijk en Jan en Pieter Pieters.
[bron: http://resolver.kb.nl Nederlandsche Staats-Courant no 87 1856 pg 16 publiciatie over de liquidatie van de zaken betreffende de voormalige Wees en Momboir kamers te 's Gravenhage] 
Panhuijsen, Hermina (I21851)
 
2112 September 13. gescheiden ende sijn gestroven ......

Mr. Herman Muller op Heeckeren, wort int plunderen, coemende van die Molle op die trappe doot geschoten, sterft sonder een woort te spreken.
Gelijck oock die knecht bij die Molle doot geschoten wort, welcke na den schote ontsloopende int bedde doot gevonden wort. Beide blijven in den eersten inval in 7br.

In 1665 was de eerste Munsterse oorlog in Twente waar een leger van de bisschop van Muster een aanval deed. dit gebeurde in september rond de 20ste in enkele dagen werd heel twente veroverd.) In Goor arrivieerde het Munstersche leger op 23 sept.
De dominee maakt melding van het gebeuren in het doopboek en dateert het als dat zijn laatste liturgie viel op dom XVI trin., de val van Enschede op de nacht van maandag op dinsdag (11 sept) en hij woensdag 13 september in Delft was aangekomen.
Daaruit kunnen we opmaken dat de dominee de Juliaanse kalender gebruikte en de daarbij horende orthodoxe berekening voor pasen. Dan kloppen namelijk alle data. Ik heb de data van Herman Muller, Catharina Muller en de doop van haar dochter Aeltjen omgerekend naar de Gregoriaanse kalender.

 
Muller, Hermen (I5049)
 
2113 Septembr.11. Saterdach voor Dom.14.Trin gaet na die schoele het soontje van Mr. Tij-Jan geprocreert bij sijn eerste vrou Catharina Mullers, wert kranck den nacht aen die termijnen, sterft met groete smerte den volgende sondagh tegen avont, sijn naem was Jan. ten Thij, Joannes (I5054)
 
2114 Sexburga was een dochter van koning Anna van East Anglia. Zij is begraven in Ely. Haar zusters Ethelburga (abdis van Faremoutiers in Brie), Withburga (non te Ely) en Etheldreda (abdis van Ely), en haar halfzuster Saethrid (abdis van Faremoutiers), werden ook allemaal heilig verklaard.
Sexburga huwde rond 640 met Earconbert, koning van Kent, en werd de moeder van Egbert en Lotharius, die allebei koning van Kent zouden worden, en twee dochters, Earcongota, non in Faremoutiers, en Ermenhilda, die zou huwen met Wulfhere, de koning van Mercia en als weduwe abdis van Ely werd.
Na de dood van haar echtgenoot in 664, stichtte Sexburga de abdij van Minster in Sheppey. Vijf jaar later verhuisde zij naar Ely, waar zij leefde onder de leiding van haar zuster Etheldreda, die daar toen abdis was. Etheldreda stierf vermoedelijk in 679 en Sexburga werd vervolgens tot abdis van Ely gekozen.
Haar feestdag is op 6 juli.
[wikipedia] 
Sexburga (I20777)
 
2115 Sibert Cornelissen Wor, wijncooper j.m. van Middelburg
Zijtgen Willem Michielsdr van Dordrecht woonende
beyde bij de Vuylpoort 
Gezin F223749252
 
2116 Sibert Sibertss ende Janneken exor tk. Petronella Petronella Sibertsdr. (I23878)
 
2117 Sibert Sibertsz. Wor, backer wonende tot Rotterdam
Grietken Gerit Thonissdr. beyde van Dordrecht
by ordonantie van de mijne Edele Heeren regeerders deser stat overmits de moeder int onverstant ende kranckheyt harer sinnen in't houwelijc niet heeft willen consenteren
proclamatie Rotterdam dami.
Getrouwt den 20 mey 1612 op Papendrecht 
Gezin F223749166
 
2118 Sibert Wiberts Wor, ,backer
Grietgen Teunis b.v. Dordrecht
w.b. hier binnen 
Gezin F223749166
 
2119 Siegfried erfde van zijn vader Wigerik van Lotharingen en zijn broers de functies van graaf van de Moezelgouw en de Ardennengouw, voogd van de Abdij van Sint Maximin te Trier en van de Abdij van Echternach, en grote bezittingen in Opper-Lotharingen. Hij ruilde bezittingen bij Ettelbruck met de abdij van Sint Maximin tegen een strategisch gelegen plek aan de Alzette, waar hij in 963 een kasteel bouwde. Dit kasteel kreeg de naam Lucilinburhuc (klein kasteel) en groeide later uit tot de stad Luxemburg. In 964 bouwde hij ook een kasteel in Saarburg. Hij steunde de koningsverkiezing van Otto III. Siegfried kwam in 985 zijn neef Godfried van Verdun te hulp toen de stad Verdun werd aangevallen door een Frans leger. Godfried en Siegfried werden verslagen en gevangengenomen. Na de dood van koning Lotharius van Frankrijk in 986 werden ze weer vrijgelaten. Op het einde van zijn leven werd Siegfried geëxcommuniceerd toen hij de bisschop van Verdun gevangen had gezet. Bij zijn dood in 998 werd Siegfried opgevolgd door zijn oudste zoon Hendrik.
[wikipedia] 
van Luxemburg, Siegfried (I20833)
 
2120 Sietie Ambagtheer Ambagtheer, Adriana (I3141)
 
2121 Sijbert Wor Cornelis soon j.m. van Dordrecht met
Josina Verhagen j.d. van Utrecht volgens attestatie van ondertrouw van daar. 
Gezin F223749333
 
2122 Sijghe krijgt met Geert Jansz Bouman slechts 3 kinderen. Het is niet bekend welke van genoemde kinderen van haar zijn en welke van een eerste of tweede vrouw de Haen, Sijghe Ariens (I5423)
 
2123 Sijn ondertrouwt Adriaen den Haringh j.m. van Tholen ende Cornelia Huijsens j.d. mede van hier. Testest: Cornelis den Haringh, Barbeltge Rochus, Jan Huijse, Levijna de Clercq Gezin F294
 
2124 Simon Mennickers verwercker van voornhout int de graefschap van der Lip
Aechtken Godschalc Cornelyssen Wor dr, van Dordrecht 
Gezin F223749249
 
2125 Snel Hermanse, eijser. Contra Reijer Ariense gearrest, eijsch doende. De eijser concludeert tot
condemnatie van 201-17-0, een halff bereeckenis gelt over geleverde hoepen, mitten costen.
Goethardt mit de gearrest. present, constitueert tot cautie Gerrit Janse Waert, te dien sine hier mede
compareerende, ende elcgen te gaen tot sijne huijse ende antwoordend ten principaele, seijde dat de
eijser ende arrestant de gearrest. niet en heeft vol levert de nombre van de vercoste hoepen, doende
met dien presentatie seijde bij de volle leverantie te vrede te sijn en arrest. te betalen alle tgunt hem is
competeerende. Concludeert onder benefite van de voorn. presentatie ende bij refuus van de selve tot
niet ontfanckel ende bij ordre tot absolutie mitten costen.
Bullick mit de eijser present, ontkennende eenige hoepen vercost te hebben, meerder als hij gelevert
heeft ende persisteert voor repliek als bij eijsch. Goethardt persisteert voor dupliek.
Schepenen houden de saeck in advijs ende ordonneeren parthijen ter wedersijds jegens den naesten
rechtdach inne te brengen alle tgeene tot defentie van hare stucken soude mogen dienen. 
Waert, Gerrit Jansz (I21931)
 
2126 Sommige bronnen op Internet plaatsen deze Hendrik bij andere ouders. De overlijdens akte van Hendrik heeft echter hier een definitief antwoord op gegeven. Ambagtsheer, Hendrik (I3925)
 
2127 Sommige bronnen stellen deze Arie Dircks gelijk aan een naamgenoot die later is getrouwd met Marichien de Haan te Molenaarsgraaf. Als je echter naar de doopdata van de kinderen kijkt en de huwelijksdatum dan zouden beide relaties gelijktijdig moeten hebben bestaan. Het lijkt onwaarschijnlijk dat Arie 2 vrouwen onderhield in 2 verschillende plaatsen die een dag reizen uit elkaar liggen.
Dit punt is definitief beslecht met het terugvinden van een begrafenis vermelding van Arie Dircks man van Marichje Jans in Molenaarsgraaf en eentje van Arie Dircks Ambagtsheer in Heenvliet in het lidmaten registeren van Hedel in verschillende jaren.
Dit betekent echter ook dat het niet mogelijk is te kiezen voor deze Arie Dircks als broer van Claes Dircksen en Adriaentje of de eerder genoemde Arie Dircks (Ambachtsheer) uit Molenaarsgraaf. Op basis van overweging te vinden bij de vermeende vader Dirck Claesen lijkt de huidige verbinding de meest logische 
Ambagtsheer, Arien Dircksz (I5398)
 
2128 Sophia liet nieuwe abdijkerken bouwen in Egmond en Rijnsburg. In 1138 ging ze samen met haar man op pelgrimstocht naar Jeruzalem en bezocht op de terugweg de paus in Rome. Als weduwe bezocht ze Santiago de Compostella. Daarna bezocht ze nog tweemaal Jeruzalem (1173) en (1176). Tijdens dat laatste bezoek overleed ze in het Mariahospitaal van de Duitse Orde in Jeruzalem. Ze werd in Jeruzalem begraven.
[wikipedia] 
van Rheineck, Sophia (I20907)
 
2129 St. Marie te Utrecht 1223-1247 van Kuyc, Andreas (I6104)
 
2130 St. Pieter te Leuven van Kuyc, Gerard (I6166)
 
2131 St. Pieter te Leuven en van St. Servaas te Maastricht van Kuyc, Jan (I6167)
 
2132 Staat van inventaris van Dirkje van Dam, weduwe in der tijd van Adriaan Wor gewoond hebbende en op den twee en twintigsten maart des jaars zeventien honderd vier en vijftig overleden binnenn dezer stad Amsteldam in de Kalverstraat ten huize van haar zoon den heer Adriaan Wor.
Inventaris gemaakt door Adriaan Wor en Lambertus van IJsendoorn na het ovelrijden van den heer Johannes Wor eenige executeurs van den testament door de opgemelde juffrouw Dirkje van Dam weduwe Adriaan Wor in dato 15 april 1746.
vermeld haar zoon Johannes Wor overleden zonder decendenten
als eenige erfgenamen haar zoon Adriaan Wor, haar zoon Cornelis Wor, haar dochter Anna Wor getrouwd met Lambertus van IJsendoorn, haar dochter Huberta Wor en haar kleinzoon de mede genoemde Adriaan Wor zijnde het eenig nagelaten kind van wijlen haar zoon Dirk Wor int huwelijk verwekt aan Anna van Biesum.
 
van Dam, Dirkje (I24421)
 
2133 Stadsarchief OSA 4158 (1) vermeldt.
Aankomst Compagnie ritmeester Ruijsch op 14-5-1699. ONder de 32 manschappen vinden we Bogart Overbroek; kwartiermeester woont bij Nies Morre op de Hinthamerstraat ('s Hertogenbosch) 
Overbroeck, Burger Wilhemsen (I5238)
 
2134 Staet ende inventaris in baten ende commeren bleven ende bevonden ten sterfhuijse van wijlent gillis van goethem fg joos overleden binnen dese prochie van stekene op den 6e april 1727 die bij desen maeckt en overgheeft aende heeren ende wethauderen der voorschreven prochie van stekenen susanna van duffel fa andries hauderigghe gebleven ten voorschreven sterfhuijse ende heeft sij hauderigghe staende haer huwelijck met den voorschreven overledenen gheprocureert vier kinderen als te weten bernardus bij competente aude sijn selfs sijnde marie audt beth dan vierentwintich jaeren joannes audt ontrent sesthien jaeren ende catharina margaretha van goethem audt ontrent de veerthien jaeren waer van wettighe vooghden sijn jan van goethem fg joos en pieter van duffel fg andries die int maecken deser present ende overgestaen hebbende dat inder manieren als volght, (Staten van Goed Stekene; 1341, register 429;folio 322; pg 649-663) van Goethem, Egidius (I14930)
 
2135 Staet ende inventaris van goede die bij desen is maeckende pieter buijle houder ghebleven ten sterfhuijse van pierijnten van duijse sijn huijsvrauwe s.m. beneffens jan saman ende jan van duijse tsaemen staende voochden over de weesen ten sterfhuijse voorschreven van de gronden van erfven meubelen ende schulden ghevende in handen voor ulieden heeren schepenen van kemseke ende st pauwels als oppervoochden om geregistreert te worden ten weesen registre, (Staten van Goed; Kemzeke en Sint Pauwel; Reg 381, fol 217, pg 436-443, dd 02-06-1664) van Duijse, Pierijnken (I18950)
 
2136 Staet ende inventaris van goede die bij desen maeckt ende overgeeft maeijken van de velde hauderigge gebleven ten sterfhuijse van wijlent pieter van duijse dat aen laurs van duijse ende mre chrisostemus van geluwe voochden van haere achtergelaeten weesen midtsgaders aen dheeren schepenen van kemseke ende ste pauwels als oppervoochden dat van alle den erfgront schulden van baete als achterdeele tot haeren sterfhuijse bevonden inder manieren soo hier naer volght, (Staten van Goed; Kemzeke en Sint Pauwel; Reg 384, fol 321, pg 643-655, dd 11-06-1681)

Aen mijne heeren schepenen der vierschaere van kemseke ende ste pauwels, Supplierende verthoont reverentelijck jan de grootte ende jan de graeve wettelijck staende voochden van de drij minderiaerighe weesen van pieter van duijse te kennen gegevende dat de selve weesen beneffens den eerste supliant ter causen sijnde huijsvrauwe ende tanneken van duijse weduwe joos dhooghe tsamen sijn compiterende uijt den hoofde van den selven van duijse hunnen vaeder s.m. het derde paert van eene .... (Staten van Goed; Kemzeke en Sint Pauwel; Reg 386, fol 136, pg 259-261, dd 01-03-1692)

Rekeninghe bewijs ende relicqua die midts desen is doende jan de grave voocht beneffens jan de groote van weesen pieter van duijse ghewonnen bij marie van velde en dat van sijnen ontfanck en administratie bij den voorschreven de grave ghehadt en genomen over de voornoemde weesen tsedert den tweeden julij 1691 doende dese rekeninghe in ponden schellinghen grooten vlams als volght, (Staten van Goed; Kemzeke en Sint Pauwel; Reg 389, fol 115, pg 234-238, dd 28-10-1695) 
van Duijse, Pieter (I18951)
 
2137 Staet ende inventaris van goede die bij desen maeckt ende overgeeft margriete van duijse fa pieters hauderigge ghebleven ten sterfhuijse van jan de paepe fg gillis dat van de goederen gheconquesteert ghederft als meubelaire inder manieren als volcht, (Staten van Goed Kemzeke; reg 381; Folio 145; pg 298-305)
 
van Duyse, Margaretha (I16186)
 
2138 Staet ende inventaris van goede die bij desen maeckt ende presenteert over te geven ende besweiren elisabeth christiaens als weduwe ende hauderigghe gebleven ten sterfhuijse van laurs van duijse fg --- haeren man sa.me. overleden binnen dese prochie van ste pauwels den --- febr 1688 sonder achter gelaeten thebben eenich lichaemelijcke hoor soo dat tsijnen sterfhuijse hoirs sijn jan de grave als thuwelijck hebbende margriete van duijse eenen staeck pieter jan ende gillis de buijl ter caussen van pirijntien van duijse haere moeder eenen tweeden staeck item de kinderen van jan van duijse eenen derder ende de kinderen van pieter van duijse eenen vierden ende leste staeck dat alles inder manieren soo hier naer volght, (Staten van Goed; Kemzeke en Sint Pauwel; Reg 385, fol 174, pg 326-344 dd 23-03-1688) van Duijse, Laeuwereijs (I18952)
 
2139 Staet van goede die bij dese maken en[de]
overbringhen in handen van schepen[en] van S[int]-P[auwel]s
om[m]e overgestelt te werden in de wees[en] bouck
Joos de Hooghe, Joos van Meerssche als staen[de]
voochden van [de] II kin[deren] Jan de Cock die hij gehat
heeft bij Maije 's Westlyncx zijn huysvr[auwe] zo
hiern[aer] volcht,
Eerst zo es den voorn[oemde] II wees[en] v[er]storven van huerl[uyden] vader de dry
deelen van [de] hofstede met oock de dry deelen in een ghem[et] lants daer an-
ligghen[de] binnen de prochie van S[int]-Pauwels in den Crayenackers en[de] het
ander vierendeel behoirt toe de wees[en] moeder zo in de hofstede als
in 't ghem[et] lants duerdien zij t' s[ae]m de helft gecocht hebben en[de] houdt
oock ter bijlevy[nghe] het vierendeel van [de] voorn[oemde] hofstede haer leven gedueren[de]
welcke hofstede en[de] lant belast met thien maten rogx 't s[jae]rs die
heffen d' hoirs Symoen de Maere bovendien noch belast met XX s[chellinghen] g[rooten] 't s[jae]rs
den X en[de] XVI [de] heft de w[eduwe] Jacob V[er]beke en[de] belast noch met XXVII stuvers
't s[jae]rs in twee chaertres tot proffijte van Pieter Cole en[de] d' hoirs G[illis] Toen de wees
moeten dooghen de dry delen behalfven dat se de hauwerigge betalen
moet zolanghe de houdenesse van [de] kin[deren] duiert en[de] hae[ren] bijlevynghe
zonder den wees[en] cost
Item den wees[en] is noch v[er]storven van huerl[uyden] vader het vierendeel
in een half bunder lants zulcx de vader gecocht heeft in huwel[ijck]
met de wees moeder en[de] het ander vierendeel compt tot proffijte
van de wees moeder int half buynder lants en[de] de ander helft int
voorn[oemde] half buynder compt oock tot proffijte van [de] [t]wee wees gecocht
bij den voochden dus hebben de wees der inne de dry delen int voorn[oemde] halfs bunder
lants ligghen[de] binnen S[int] P[auwels] in de voorn[oemde] wijck en[de] en es niet belast dan
met 's hee[ren] rente op de Ast en[de] ghelt jaerl[ijcks] in pachte bij Joos de Caluwe
ghehuurt voor XIIII s[chellinghen] g[rooten] 't s[jaer]s wel v[er]staen[de] dat de w[eduwe] G[illes] de Cock hier-
inne haut ter bijlevinghe het vierendeel in 't voorn[oemde] half buynders landts
dus tot proffijte van[de] wees[en] 't s[jaer]s VII s[chellinghen] g[rooten]
Item den wees[en] is noch v[er]storven van [de] huysv[rauwe] Jan de Mare, Pierinne
sCocx den wees[en] oude moye over de wees[en] potie XII p[ond] g[rooten] eens in geld
de welcke houdt Joos de Caluwe op v[er]loop den pen[ning] XVI zolange
alst den voochden belieft off dat hij Joos de Caluwe beset doen
zal dus hier XII p[ond] g[rooten]
Item den voorn[oemde] Joos de Caluwe getraut hebben[de] de wees[en] moeder heeft
genomen te houden de twee voorn[oemde] kin[deren] vrij en[de] vranck van montcosten, sieck
en[de] gesont, cleen, reen, vrij van settin[ghe], bruloghen, kinderheffen en[de] alle andere
oncosten die den wees[en] zoude mogen overco[m]men en[de] dit voor den tijt dat het
joncxste kindt zal oudt wes[en] XV jae[ren] welcke houdenesse expire[ren].
zal kerss[avon]t neghentich naestcomen[de] ten wae[re] dat het joncxste quame van
leven[de] lijve ter doot zo v[er]schijnt en[de] volhent den voorn[oemde] houdenesse als het oudste
zal wes[en] XV jae[ren] oudt waervoor hij Joos de Caluwe heeft alle het haffel[ijck]
goet bevonden in 't sterfhuijs van[de] wees[en] vader binnen en[de] buyten den huyse zo
wel schulden van baten als schulden van achterdeel boven dese heeft hij Joos
de Caluwe alle de kin[deren] goet te ghebruycken zolanghe de houdenesse dueren
zal te weten de wees[en] potie in de hofstede en[de] in 't ghem[et] landts en[de] het
vierendeel in 't half buynder lants zulcx de vader gecocht heeft met de
wees[en] moeder met conditie dat hij Joos de Caluwe moet betalen en[de]
houden t[e] zijne laste alle de renten d[aer]op staen[de] zouden den wees[en] cost boven
dese is den voorn[oemde] Joos de Caluwe gehouden te ontheffen ende te ontlasten
den wees[en] van X s[chellinghen] g[rooten] 't sj[aers] spreken[de] en[de] op de voorn[oemde] hofstede en[de] de zelve te
lossene over de voorn[oemde] wees[en] in 't pont gr[ooten] 't sj[aer]s dat heft de we[duwe]
Jacob V[er]beke ofte emmers te tellen de wees[en] acht pont gr[ooten] in ghelde
dit is aldus ghed[aen] ter p[rese]ntie van[de] voorn[oemde] voochden en[de] Joos de Caluwe
en[de] de wees[en] moeder
Aldus overghegeven de voorn[oemde] staet van goede en[de] houdenesse van [de] wees[en]
n[aer] ons beste v[er]stant en[de] wetentheyt ons t' orconden onderteeckent Joos
de Hooghe, Joos van Meerssche met zeker hanteecken en Joos
de Caluwe met zeker handteecken.
[GOA Kemzeke en Sint-Pauwels register 362 folio 186v en 187]


Brulog == bruiloft (zie bruiloft in de GTB)
bylevinghe == levenslang vruchtgebruik zie ook bylevinghe
De plaatselijke munteenheid was "pond grooten Vlaams" die onderverdeeld was in 12 schellingen of 240 grooten.
ß staat op zich zelf voor s(chellinghen) en het is gebruikelijk dit, waarschijnlijk om onderscheid van andere muntsoorten helder te maken, te noemen als schellinghen grooten (referenties hiervoor zijn eenvoudig te vinden met de zoektermen "schellinghen grooten" en "scellinghen grooten" ).

Transcriptie gemaakt door: Harold van Aalderen met verbeteringen van Pauwels, Annemarie47 en Bart Jans via het Stamboomforum sectie Leeshulp
(zie: http://www.stamboomforum.nl/subfora/236/2/51435/0/leeshulp_gevraagd_staten_van_goed_akte_jan_de_cock_en_maije_westelinx_sintpauwel_1585 )
 
Westelinck, Maeij (I1756)
 
2140 Staet van goede die bij desen zijn overghevende luijck maes en philips verberckmoes als wettelijck staende
voochden en joos van vlierberghe als deelvoocht van kinderen van wijlent s.m. mattheus verberckmoest die hij
hadde bij johanne van mullem zijn huijsvrauwe ende dit naer hen beste wetentheijt en verstaen van alle de
gronden van erfven meubelen zoo hier naer volcht,
[Staten van Goed Sint Pauwels; Register: 376 Folio: 77 pagina.163-169 ]
 
Gezin F680
 
2141 Start samen met J Otto in 1934 een firma als beurtschipper naar Rotterdam. Dit bedrijf groeit uit tot een algemeen expiditie bedrijf. Adverteert tussen 1934 en 1980 veelvuldig in de Woerdense Courant Ambagtsheer, Ridderus Gerrit (I3712)
 
2142 Staten van Goed akte uit Zelzate dd 24 mei 1679 van Janneken Geens vermeldt moeder Livijne Dielemans Gheens, Joanna (I21762)
 
2143 Staten van Goed van Ambacht Assenede vermeldt (index deel 2 blz 19) verkoop land na huwelijk van Janneken Sgravens laatst weduwe van Matthijs Claeys. Kinderen uit eerste huwelijk met Jacques Dielman, Livijne x Pieter Gheens fs Adriaen en Maeyken.
Voogd Lieven Dielman fs Jans

Andere akte van 4.3.1613 vermeldt Jacob Dielman x Janneken Schraven fa Cornelis
Voogden: Adriaen van Heerweghe, Pieter van Winde bijgestaan door Antonius vanden Bossche
Wezen: Vijntkini 6j, Mayken 3j en Pierijntien 6m
ervden van Pieter Smet, oud-grootvader gedeeld met wezen van Adriaen Creve fs Pieter. 
Gezin F223748644
 
2144 Stephanyken dochter van Peeter Peetersen van den Reynaert, backer ende Lijsbets Fransen van den Reynaert, Stephanijken (I23953)
 
2145 Steven Henricksen j.m. van Arnhem ende hendersken Arends j.d. van dee Klingelbeeck
attestatie gegeven den 21 meij. 
Gezin F223749138
 
2146 Stichtte haar memorie in de kerk te Strijen Lidewij Mathijsdr (I21415)
 
2147 Stichtte zijn memorie in de kerk te Strijen. Of zijn genoemde kinderen ook werkelijk van hem waren of van een andere Marten (Maerten) is niet 100% zeker, doch wel uiterst waarschijnlijk. Marten Mathijsz (I21411)
 
2148 Stijntje wordt genoemd als doopgetuigen bij de kinderen van
Andries Ariens Ambachtsheer (1676)
Dirck Claesz (1669)
Teunis Teunis Klophamer/Ambachtsheer (1667)
Teunis Pons (1691) 
Stijntjen Arijens (I16957)
 
2149 Suetkin Heyndrix wijff heeft samen met Floris Heyndricxz., vermoedelijk haar zoon, een
memorie (77) in de kerk van Poortugaal 
Heijndrick (I4870)
 
2150 Susanna Moton weduwe van David Hombert laet na munidge kinderen in't Croonspoortje achter Clarenburgh Mouton, Susanne (I23503)
 

      «Vorige «1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 106» Volgende»